Wybory samorządowe. Polska 2050 wycofuje poparcie dla Dawida Durała

Na swojej oficjalnej stronie internetowej i w mediach społecznościowych ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni poinformowało, że wycofuje swoje poparcie dla kandydatury Dawida Durała w wyborach samorządowych 2024 na prezydenta Katowic.

Reklama

Ruch ten podyktowany jest ostatnimi niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi polityka, który w Wielki Piątek usłyszał zarzuty m.in. psychicznego znęcania się nad żoną i synem.

"W święta dotarła do nas wiadomość o zatrzymaniu Dawida Durała - kandydata na urząd prezydenta Katowic przez patrol policji" - czytamy w oświadczeniu Polski 2050.

"W trosce o porządek prawny w Polsce, mając na uwadze wszystkie, przysługujące kandydatowi prawa, zarząd partii Polska 2050 podjął uchwałę o zawieszeniu Dawida Durała w prawach członka organizacji. Dalsze czynności statutowe w tej sprawie zostaną podjęte po pełnym wyjaśnieniu sprawy" - przekazała partia.

"Jednocześnie partia i stowarzyszenie informują o wycofaniu swojego poparcia dla kandydatury Dawida Durała w najbliższych wyborach samorządowych" - poinformowano.

Reklama

Dawid Durał usłyszał zarzuty

Dawid Durał w rozmowie z PAP przyznał, że od pewnego czasu mierzy się z problemami małżeńskimi.

Według informacji przekazanych przez szefa Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe Sławomira Barnasia, do interwencji policji w domu Durałów doszło 29 marca. Polityk usłyszał zarzuty dotyczące psychicznego znęcania się nad żoną i synem oraz naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy policji.