Ze swojej strony wystąpiłem do ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Adama Bodnara ze specjalnym pismem, prosząc go, o objęcie swoim specjalnym nadzorem działań prokuratury w tej sprawie - powiedział Sienkiewicz.

Oświadczenie Sienkiewicza

Sinkiewicz dodał, że "jeśli dojdzie do postawienia zarzutów w tej sprawie, to będzie starał się o uzyskanie statusu oskarżyciela posiłkowego".

Reklama

Mamy do czynienia z system do walki z opozycją - skomentował.

Minister aktywów państwowych Borys Budka powiedział w TVN24, że posiada dokumenty, według których "w środku kampanii wyborczej w 2023 roku zlecono inwigilację Bartłomieja Sienkiewicza przez amerykański podmiot" - jak dodał - "za pieniądze PKN Orlen".

Pół miliona złotych za inwigilacje

Orlen podpisał umowę, zapłacił blisko pół miliona złotych za to, by sporządzić taki krótki raport na temat Bartłomieja Sienkiewicza - mówił Budka.

Odpowiedź Obajtka

Były prezes Orlenu Daniel Obajtek odniósł się do zarzutów na X. Pojedynczymi kartkami na antenie każdy potrafi machać - stwierdził Obajtek.

To nieładnie Panie Ministrze Budka tak wystawiać swojego partyjnego kolegę, ministra Bartłomieja Sienkiewicza - napisał.