Zdaniem minister zdrowia "jeśli 16-latka jest w niechcianej ciąży, to znaczy, że rodzicom nie wyszło z procesem wychowawczym i nie wyszło szkole pod rządami PiS, na przykład z edukacją seksualną".

Reklama

Leszczyna o sterylizacji kobiet

Dopytywana o legalną sterylizację dla kobiet, o której mówiła minister Katarzyna Kotula, Izabela Leszczyna odpowiedziała: - Ja nie chciałabym w każdym wywiadzie komentować słów mojej koleżanki. Wiceszefowa PO komentowała jednak, że w Polsce od kilkudziesięciu lat nie są przestrzegane prawa kobiet, a w ostatnich latach nawet są „deptane” i dodaje: - Rozumiem, że dziś chce trochę nas przechylić bardziej na lewo.

Likwidacja porodówek

Reklama

Jeśli jest porodówka, w której rodzi się 150 dzieci, co jest już niebezpieczne dla rodzącej i dziecka, to będę namawiała starostę, dyrektora, zespół, żebyśmy się zastanowili, czy nie przenieść porodu, gdzie karetka zawiezie rodzącą 30-40 kilometrów dalej – zapowiedziała Izabela Leszczyna. Zapewnia jednocześnie, że niczego nie będzie robiła na siłę. - Od maja rozpoczynamy rozmowy z dyrektorem regionalnego NFZ, starostami, marszałkami. Dogadujemy się, jakich szpitali i świadczeń potrzebujemy na danym terenie – mówiła Gość Radia ZET.