Ich nazwiska pojawiają się w nieformalnych dyskusjach z osobami związanymi z Prokuraturą Krajową.

Prokuratura chce uchylić immunitety dwóm posłom

Zarówno Woś, jak i Romanowski pełnili funkcje wiceministrów sprawiedliwości podczas rządów PiS-u, w ministerstwie kierowanym wówczas przez Zbigniewa Ziobrę. Minister sprawiedliwości Adam Bodnar, pytany o uchylenie immunitetu politykom w Wirtualnej Polsce, stwierdził: Wiadomo, że prace są bardzo zaawansowane, zgromadzono dużą ilość dowodów. Prokuratura nad tym pracuje. Możemy spodziewać się dalszych działań procesowych wkrótce. Nikt nie zapomniał o tej sprawie - ocenił.

Reklama

Bodnar o FS

Na pytanie, kto konkretnie może spodziewać się uchylenia immunitetu, odpowiedział, że “Fundusz Sprawiedliwości był zarządzany przez polityków Suwerennej Polski, nie było tam polityków z innych partii”. Jeśli pojawią się wnioski o uchylenie immunitetu, to oczywiście będą dotyczyć polityków Suwerennej Polski- dodał.

Śledztwo w sprawie wydatkowania środków z Funduszu Sprawiedliwości trwa. Na początku tego roku Adam Bodnar, jako prokurator generalny, utworzył zespół śledczy w Prokuraturze Krajowej do zbadania prawidłowości zarządzania i wydatkowania środków z Funduszu Sprawiedliwości.

Reklama

Przeszukania

19 lutego rozpoczęto śledztwo w tej sprawie. 26 i 27 marca ABW zatrzymała w tej sprawie pięć osób, przeszukano również mieszkania i miejsca działalności 25 osób, w tym dwa domy byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i pokój w hotelu poselskim byłego wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia.