Zgodnie z wynikami podanymi przez Państwową Komisję Wyborczą w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego najwięcej głosów uzyskała Koalicja Obywatelska (37,06 proc. poparcia), co dało jej 21 mandatów. Zaraz po niej uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość (36,16 proc. głosów) z 20 mandatami. Trzecie miejsce zajęła Konfederacja (12,08 proc.) z sześcioma mandatami. Trzecia Droga (6,91 proc.) i Lewica - (6,3 proc. głosów) uzyskały po trzy mandaty.

Reklama

Kaczyński komentuje wynik wyborów

To pozorna porażka - podkreślił prezes PiS pytany w środę przez TVP info o wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Reklama

Na pytanie, czy afera związana z Funduszem Sprawiedliwości mogła wpłynąć na taki wynik, że jednak PiS zajęło drugie miejsce, Kaczyński zwrócił uwagę, że owszem, jego partia zajęła drugie miejsce, "ale z bardzo niewielką różnicą".

"To wpłynęło na wynik"

Natomiast niewątpliwie wpłynęła na wynik, chociaż nie było tam żadnej afery, to jest jedno wielkie oszustwo - zaznaczył Kaczyński.

Zmiany w PiS?

Dopytywany, czy w związku z tym możliwe są jakieś zmiany w partii, prezes PiS powiedział, że "w partii zmiany mogą być zawsze". Ale - jak zastrzegł - "to na pewno nie będzie miało związku z tymi kampaniami przeciwko nam".