W poniedziałek 24 czerwca senator Waldemar Pawlak (PSL) przekazał, kto będzie kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta. Widzimy potrzebę zaproponowania kandydata, który jest z jednej strony demokratyczny, ma pewne elementy progresywności, ale jest bardziej widziany po stronie też konserwatywnej i doceniany - powiedział Pawlak w TVN 24.

Reklama

Dopytywany przez prowadzącego, czy "to jest wskazanie na Szymona Hołownię", powiedział: "Tak. I myślę, że daje też taką gwarancję przejścia do nowej epoki, bo ten czas ugrupowań postsolidarnościowych wydaje się kończyć - podkreślił Pawlak. Dodał, że takie cykle pokoleniowe są także obecne w ekonomii, polityce oraz w Kościele. Umówiliśmy się na współpracę taką, która docelowo dochodzi do wyborów prezydenckich i tu wspólnym kandydatem jest Szymon Hołownia i w tej umowie przewidujemy taką właśnie perspektywę czasową dla formatu Trzeciej Drogi – powiedział Pawlak.

Kim jest Szymon Hołownia?

Szymon Hołownia jest obecnym marszałkiem Sejmu i według umowy koalicyjnej między KO, Trzecią Drogą a Lewicą, ma pełnić tę funkcję do połowy 2026 roku. Jest szefem partii Polska 2050 Szymona Hołowni.