Sejm udzielił w środę wotum zaufania rządowi Donalda Tuska. Za wotum zaufania było 243 posłów, przeciw opowiedziało się 210, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wcześniej premier wystąpił w Sejmie, potem posłowie zadawali mu pytania, a następnie szef rządu na nie odpowiadał.
Morawiecki: Premier chwalił się naszymi sukcesami
Morawiecki powiedział PAP, że bardzo źle ocenia środowe wystąpienie premiera. Według niego "nie miało ono żadnego charakteru naprawdę konkretnych propozycji, które mogłyby być potem zrealizowane".
Premier chwalił się naszymi sukcesami – uznał były szef rządu. Dodał, że "o tych wszystkich bzdurach", które – według niego – mówił Tusk, "można długo opowiadać".
Morawiecki: Ten rząd zadłuża nas w ogromnym tempie
Morawiecki podkreślił kwestię długu publicznego. Ten rząd zadłuża nas w ogromnym tempie. Dziura budżetowa Tuska rośnie w tempie ponad miliard złotych dziennie. I dług publiczny do PKB za chwilę sięgnie 60 proc. Mówię o tym europejskim, czyli jeszcze nie tym, który narusza konstytucję, ale już de facto będziemy bardzo mocno zadłużeni – powiedział.
Morawiecki: Zawsze mogę doradzić Tuskowi
Zdaniem Morawieckiego obecny rząd "nie ma pomysłu jak wyjść z tych tarapatów finansowych". Jak trzeba doradzić Tuskowi, to ja mogę zawsze to zrobić – dodał.