Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Aktywiści Greenpeace rozsypali trociny przed Sejmem. To protest przeciw ustawie o wycince drzew [FOTO]

27 kwietnia 2017, 11:33
"Chcieliśmy przypomnieć senatorom i posłom, że las, drzewa rosną bardzo długo i bardzo szybko można je zamienić w trociny" - podkreślił podczas briefingu towarzyszącego akcji dyrektor Greenpeace Polska Robert Cyglicki. Kopiec trocin został rozsypany na ulicy Wiejskiej przed wjazdem do gmachu Sejmu. Ekolodzy mieli też ze sobą transparenty z napisami "Lex Szyszko. Polska w trocinach".
"Chcieliśmy przypomnieć senatorom i posłom, że las, drzewa rosną bardzo długo i bardzo szybko można je zamienić w trociny" - podkreślił podczas briefingu towarzyszącego akcji dyrektor Greenpeace Polska Robert Cyglicki. Kopiec trocin został rozsypany na ulicy Wiejskiej przed wjazdem do gmachu Sejmu. Ekolodzy mieli też ze sobą transparenty z napisami "Lex Szyszko. Polska w trocinach". / PAP / Marcin Obara
Ekolodzy z Greenpeace w czwartek rozsypali przed Sejmem kopiec trocin na znak protestu wobec ustawy dot. wycinki drzew. Organizacja apeluje do posłów i senatorów o "naprawę" ustawy i przyjęcie postulatów organizacji pozarządowych.
Reklama
Reklama
Tematy:
sejm wycinka drzew wycięcie drzew lexszyszko trociny aktywiści Greenpeace Greenpeace Jan Szyszko

Powiązane

Reklama

Komentarze(12)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Han
  2017-04-27 12:35:49
  Działacze Greenpeace jak i inni protestujący w sprawie ustawy w ramach protestu powinni zasadzić tysiące nowych drzew i to najlepiej na własnych działkach. To byłby prawdziwy przekaz. Tylko że to pewnie dla tych "ekologów" za trudne zadanie.
  3
 • ajax
  2017-04-27 12:02:37
  Na czyj koszt zostaną teraz posprzątane te trociny?Przywieźli je busem zapewne z "ekologicznym" silnikiem diesla?!
  3
 • 007
  2017-04-27 12:10:32
  Gdzie była policja ?????? Ukarać za celowe zaśmiecanie miasta.
  5
 • Jony
  2017-04-27 12:03:29
  Zielone obsr a ne brudasy w ramach dbania o przyrodę powinniście te trociny zjeść
  4
 • licealista
  2017-04-27 11:50:50
  Nie jestem mocny w prawie, ale czy takie sformułowanie Polska dla Polaków jest sformułowaniem poprawnym czy są z tego jakiś konsekwencje prawne. Bo chcę napisać wypracowanie w szkole z taką właśnie tezą??? Proszę o pomoc za nim wpadnę w tarapaty!!
  3
  pokażodpowiedzi (2)
 • helena
  2017-04-27 12:42:17
  Słuchając tych obrońców to mnie szlag trafia, niech sobie kupią działkę posadzą drzewa a potem niech latają do gminy żeby im jakiś urzedniczyna wydał zgode na ścięcie tego karczocha !!!!!!!!
  1
 • bbb
  2017-04-27 11:56:07
  A władza twierdzi że Szyszko to bardzo dobry minister. To chyba kpina
  15
 • Dbajmy o nature
  2017-04-27 15:50:54
  Opinia kogos kto zna temat: cyt. O tzw rzezi Puszczy Białowieskiej słów kilka. Otóż, jak zapewne mało kto wie, dość duża część powierzchni naszego kraju jest objęta programem Natura 2000 – co to takiego? Otóż jest to program sieci obszarów objętych ochroną przyrody na terytorium Unii Europejskiej. Celem programu jest zachowanie określonych typów siedlisk przyrodniczych oraz gatunków, które uważane są za cenne i zagrożone w skali całej Europy. Jak to wygląda na mapie Polski, każdy może sobie sprawdzić, link na dole notki. Co oznacza? Otóż jeśli na jakimś obszarze chronionym występuje sobie jakiś rzadki żuczek, ptaszek czy inny grzyb, to obowiązkiem państwa jest zachowanie tego siedliska w takim stanie, żeby ten żuczek, ptaszek czy inny grzyb tam dalej występował, bo jak nie, to płacimy kary i w ogóle jest bardzo niedobrze. Takie zespoły chronionych siedlisk są również i to w dużej ilości w Puszczy Białowieskiej. Z kolei ekolodzy (naprawdę głębocy i zieloni) domagają się, żeby nic nie chronić, tylko zostawić, tak jak jest i niech sobie samo się rozwija, absolutnie bez ingerencji człowieka. Jeśli ileś tam hektarów lasu wyschło z powodu jakiegoś kornika, to trudno, niech puszcza radzi sobie sama, bo inaczej to jest nienaturalne. Pomijam tu już taki prosty aspekt, jak to, że w przypadku dłuższej suszy cały taki obszar może pójść z dymem i nie będzie żadnej puszczy w tym miejscu, ja taki pożar miałam za oknem, kiedy płonęły lasy w parku krajobrazowym wokół Rud, u nas nikt nie protestuje ani przeciwko utwardzanym drogom w lesie ani przeciwko specjalnie budowanym zbiornikom wodnym ppoż. itp. Chcę tylko opowiedzieć o aspektach prawnych – otóż KE żąda od Polski zachowania Puszczy Białowieskiej w stanie naturalnym, a jednocześnie żąda zachowania chronionych siedlisk, co automatycznie się wyklucza, bo jak np takie sosny wyrosną na duże drzewa, to już nie będzie pod nimi maślaków, a jak odpowiednie trawiaste podłoże zarośnie, to nie będzie grzyba zwanego czasznicą. Itp., itd. – więc albo sztucznie utrzymujemy pierwotny stan siedliska, żeby te wszystkie żuczki, grzyby i ptaszki tam sobie żyły, albo nic nie robimy i siedlisko z czasem się zmienia, a chronione żuczki, grzyby i ptaszki znikają, niektóre na amen. Minister Szyszko zrobił podział – część Puszczy będzie nie ruszana (i zostaniemy ukarani za utratę siedlisk), w pozostałej części będą chronione siedliska (i zostaniemy ukarani za naruszanie natury). Dlatego proponowałabym obrońcom przyrody, żeby zamiast wycinać drzewa na posesji ministra, udali się do Brukseli i ustalili ostatecznie, czego KE od nas chce, bo albo te cholerne żuczki albo głęboka ekologia – naraz się nie da.
  0
 • demaskator Pospolitych Oszustow
  2017-04-28 14:22:57
  Czerwoni wycinają i zwalają na ministra - taka nowa forma walki o powrot do koryta. Ciekawe do czego się jeszcze posuną ? A pieniądze na trociny tez sa czerwone !
  0
 • obserwator
  2017-04-28 11:05:41
  Co by nie mówić , to stare dorodne ,zdrowe (!) drzewa często kilkudziesięcioletnie i starsze wycina się wszędzie , często przy drogach - zapewne w imię "poprawy bezpieczeństwa" ,tyle tylko że jakoś do tej pory nikomu one nie przeszkadzały a dziwnym trafem te spróchniałe i powykrzywiane stoją sobie spokojnie dalej ... bo z nich desek nie będzie.
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama