Dziennik Gazeta Prawana logo

Izraelski atak po palestyńskim ostrzale

22 marca 2010, 11:14
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Izraelskie samoloty zbombardowały w nocy cele w południowej części Strefy Gazy - poinformowały źródła palestyńskie. Do ataku doszło po ostrzale rakietowym ze Strefy. Celem był tunel przemytniczy w rejonie przejścia Rafah pod granicą Strefy Gazy z Egiptem. Według świadków, nikt nie został ranny.

Izrael podkreśla, że tunele służą przemytnikom do przerzutu broni. Palestyńczycy zaznaczają, że za pomocą korytarzy podziemnych dostarczają zapasy do odciętego od świata regionu.

Jak tłumaczył rzecznik izraelskiej armii, nalot był odpowiedzią na zintensyfikowany w ostatnich dniach ostrzał terytorium Izraela ze Strefy Gazy, kontrolowanej przed radykalne ugrupowanie palestyńskie Hamas.

Izraelska armia poinformowała, że w niedzielnym ostrzale rakietowym na południowy Izrael nikt nie zginął; nie odnotowano również zniszczeń materialnych.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj