Dziennik Gazeta Prawana logo

Od 66 lat żyje z niemiecką kulą w głowie

11 maja 2010, 16:05
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Rosyjski weteran drugiej wojny światowej od 66 lat żyje z tkwiącą w głowie niemiecką kulą. W 1944 roku w Warszawie Iwan Nikulin został postrzelony przez niemieckiego generała - pisze dziennik "Komsomolskaja Prawda".

"Wojna na zawsze pozostanie w mojej głowie" - powiedział pochodzący z syberyjskiego miasta Czyta 86-letni dziś Nikulin.

Zdaniem lekarzy operacja wyjęcia pocisku jest zbyt niebezpieczna.

Kiedy kula naciska na nerwy były czerwonoarmista traci czucie w ręce i nodze, jednak nie było to wystarczającym powodem, żeby uznać go za inwalidę.

"Mówili mi, że ludzie z takimi ranami od dawna nie żyją" - powiedział weteran.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj