W Czechach energetyczna klęska. Z powodu upałów padły główne sieci elektryczne i kraj stanął na krawędzi paraliżu. Na razie prąd nie płynie tylko do dużych zakładów przemysłowych. Do domów dochodzi, ale Czesi są przerażeni. Powołano sztab kryzysowy.
Czesi chcą uzupełnić braki w energii elektrycznej, sprowadzając prąd z zagranicy. Niestety, my nie możemy pomóc naszym południowym sąsiadom. Sami musimy
oszczędzać energię, bo jeśli upały potrwają jeszcze tydzień, też zmierzymy się z kryzysem. Krajowy dystrybutor prądu ,czyli Polskie Sieci Elektroenergetyczne, wstrzymały decyzję o
eksporcie energii do piątku.
Według ekspertów, czeska awaria jest największym tego typu kryzysem energetycznym w Czechach od 30 lat.
Według ekspertów, czeska awaria jest największym tego typu kryzysem energetycznym w Czechach od 30 lat.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Michał Pietrzak
radca prawny, partner w kancelarii InBonum, mediator. Specjalizuje się w prawie rodzinnym, obsłudze spółek handlowych i podmiotów medycznych, fot. Materiały prasowe
Zobacz
|