Dziennik Gazeta Prawana logo

Żona prezydenta USA czytała dzieciom

12 października 2007, 13:43
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Laura Bush zachęcała dzieci do książek i czytała fragment opowiadania, którego bohaterem jest Elmo, jedna z postaci z "Ulicy Sezamkowej". Przysłuchiwał się jej sam czerwony pluszak. Żona prezydenta była gościem gali otwierającej Narodowy Festiwal Książki - donosi DZIENNIK.

"Jestem przekonana, że im wcześniej mali Amerykanie zainteresują się książkami, tym lepiej dla naszego kraju" - tłumaczyła Laura Bush. "Moja, trwająca do dziś, pasja związana z książkami rozpoczęła się, gdy byłam jeszcze małą dziewczynką" - mówiła dzieciom.

Organizowany po raz szósty festiwal był całkowicie darmowy i dostępny dla wszystkich Amerykanów zainteresowanych literaturą. Żona prezydenta nie kryła zadowolenia z tego, że w tym roku pojawiło się na nim więcej ludzi niż w latach ubiegłych.

Pierwszą akcję popularyzującą czytelnictwo Laura Bush zorganizowała tuż po przeprowadzce do Waszyngtonu w 2001 r. Była to inicjatywa "Ready To Read, Ready To Learn" (Gotowi do czytania, gotowi do nauki). Miała zachęcić rodziców do czytania swoim pociechom bajek na dobranoc, co miało przekonać dzieci do książek jeszcze przed pójściem do szkoły. Później, korzystając już z pozycji, którą dał jej status Pierwszej Damy, ogłosiła 30 lipca 2001 r. powstanie Laura Bush Foundation For America’s Libraries. Głównym celem stowarzyszenia jest propagowanie czytania oraz powiększanie zasobów bibliotek w szkołach w Stanach Zjednoczonych.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj