W 1979 i 1995 roku był tam jego poprzednik. Teraz to Benedykt XVI pojedzie do Nowego Jorku, by odwiedzić siedzibę Organizacji Narodów Zjednoczonych. Papież przyjął zaproszenie sekretarza generalnego. Ale nie wiadomo jeszcze, kiedy wybierze się za Ocean.
O planach Benedykta XVI poinformowały amerykańskie media. Papież, podobnie jak jego poprzednik, chętnie przyjmuje zaproszenia od zagranicznych przywódców. W czasie dwóch lat pontyfikatu odwiedził już swoją ojczyznę, był także w Polsce i w Turcji. A teraz wybiera się do Brazylii.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|