"Operacja zemsta" rozpoczęła się od ataku na strony internetowe Motion Picture Association of America (MPAA) oraz Recording Industry Association od America (RIAA). Piraci zablokowali dostęp do serwisów obu organizacji.

Reklama

Ataki mają być odwetem za serię kroków prawnych, jakie organizacje twórców oraz firm z branży rozrywkowej podjęły w ostatnich miesiącach przeciw serwisom umożliwiającym wymianę plików muzycznych i filmowych. W szczególności chodzi o najsłynniejszy obecnie piracki serwis - The Pirate Bay. Jak zapowiadają ich organizatorzy, MPAA oraz RIAA dopiero otwierają listę przyszłych celów. Jeszcze w poniedziałek ma zostać zablokowana witryna British Phonographic Industry (BPI).

Może to być też reakcja na oświadczenie indyjskiej firmy Aiplex, która zapowiedziała z kolei podjęcie ataków hakerskich na pirackie serwisy. Aiplex ma działać na zlecenie firm z przemysłu filmowego. Indyjska firma również jest prawdopodobnym celem ataków, tym bardziej, że aktywiści internetowi uważają, że stoi ona za zablokowaniem serwisu The Pirate Bay.