Dziennik Gazeta Prawana logo

Tajemnicze morderstwo w Gazpromie

18 października 2010, 13:04
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Budynek Gazpromu w Moskwie.
Budynek Gazpromu w Moskwie./AP
Sytuacja, jak z mrocznego thrillera: w poniedziałek rano znaleziono głównego ekonomistę rosyjskiego koncernu energetycznego Gazprom. Siergiej Kljuka popełnił samobójstwo - lub został zastrzelony - we własnym samochodzie.

O morderstwie poinformowali w poniedziałek przedstawiciele tej firmy oraz policji. Ciało Kljuki - głównego ekonomisty w departamencie finansowym państwowego giganta - znaleziono w niedzielę rano na przednim siedzeniu jego range rovera w podziemnym garażu w Moskwie - podała agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródło w policji.

Gazprom ograniczył się do krótkiego oświadczenia o śmierci pracownika, informując, że policja "bada przyczyny jego śmierci".

Według źródła Interfaksu, policja podejrzewa, że Kljuka popełnił samobójstwo, choć przy zmarłym nie znaleziono listu pożegnalnego; przy siedzeniu w samochodzie znaleziono pistolet czeskiej produkcji.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj