Kartkę papieru, na której Dylan ołówkiem napisał swoją najbardziej znaną piosenkę, odzwierciedlającą zmiany zachodzące w Stanach Zjednoczonych w latach 60. ubiegłego wieku, nabył amerykański kolekcjoner Adam Sender, który w aukcji uczestniczył telefonicznie.

Reklama

Największą zaletą rękopisu, którego wartość wyceniano na co najmniej 200 tys. dolarów, jest znajdujący się w jego górnej części podpis autora.

Pierwszym właścicielem tekstu piosenki był przyjaciel muzyka Kevin Krown, który wprowadził go w muzyczny świat Nowego Jorku z początku lat 60. Następnie rękopis trafił do Eve i Petera MacKenzich, w których mieszkaniu Dylan bywał częstym gościem.

Sotheby's podał, że muzyk jest znany z tego, że nie przywiązuje wagi do zachowywania oryginalnych tekstów swoich utworów. Poinformował też, że to właśnie dzięki byłym właścicielom oryginał przetrwał prawie 50 lat.

Polityczny wydźwięk piosenki "The Times They are A-Changin" sprawił, że stała się ona hymnem działaczy, którzy w latach 60. chcieli przeprowadzić w USA rewolucję społeczną - pisze agencja EFE.