Dziennik Gazeta Prawana logo

Holenderscy policjanci złapali terrorystów

25 grudnia 2010, 15:04
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
 Policja w Rotterdamie aresztowała w piątek wieczorem 12 Somalijczyków. Według służb specjalnych mężczyźni szykowali zamach terrorystyczny.

12 mężczyzn, w wieku od 19 do 48 lat, zostało aresztowanych w piątek - wynika z komunikatu prokuratury. Zatrzymani podejrzewani są o próbę zorganizowania ataku terrorystycznego w Holandii; aresztowano ich po tym, jak wywiad i służby bezpieczeństwa poinformowały policję, że grupa Somalijczyków przygotowuje zamach, który może nastąpić w bardzo krótkim terminie.

W Rotterdamie przeszukano cztery domy i sklep z telefonami; na południu kraju, w miejscowości Gilze-Rijen zrobiono rewizję w dwóch pokojach hotelowych. Nie znaleziono broni, ani ładunków wybuchowych. Sześciu spośród aresztowanych mieszkało w Rotterdamie, pięciu nie miało stałego adresu, a jeden pochodził z Danii.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj