Dziennik Gazeta Prawana logo

Włoski statek handlowy porwany na Morzu Arabskim

21 kwietnia 2011, 10:46
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Włoski statek handlowy z 22-osobową załogą na pokładzie został porwany przez piratów w nocy ze środy na czwartek na Morzu Arabskim - poinformowały media we Włoszech.

Jednostka płynęła z Brazylii do Iranu. Do porwania doszło w odległości 400 mil morskich od Omanu.

Do statku podpłynęły dwie łodzie z piratami, którzy wdarli się na pokład bez jednego wystrzału. Wśród załogi frachtowca Rosalia D'Amato z Neapolu jest sześciu Włochów. Przynależność państwowa pozostałych osób nie jest znana.

Porwany statek należy do floty handlowej Fratelli D'Amato, której tankowiec, również z 22 osobami, został porwany w lutym na Oceanie Indyjskim.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj