Geo TV, główny informacyjny kanał kraju, pokazała fotografię zakrwawionej twarzy z widocznymi obrażeniami w okolicach oczu. Mężczyzna na zdjęciu miał ciemną bujną brodę.

Reklama

Pakistańskie stacje telewizyjne pokazały także stojący w ogniu dom, w którym - jak podano - ukrywał się szef Al-Kaidy w miejscowości Abbottabad, ok. 50 km na północ od stolicy Pakistanu, Islamabadu.

Według anonimowych przedstawicieli pakistańskich służb bezpieczeństwa okolica, w której stoi dom, jest otoczona przez pakistańską armię i policję. Nikt nie jest wpuszczany do zamkniętej strefy ani nie może jej opuścić.

Świadkowie relacjonowali, że w nocy obudziły ich odgłosy strzałów i lecących śmigłowców. "Obudziłem się i słychać było odgłosy intensywnej strzelaniny. Trwało to jakiś czas, a potem usłyszałem potężną eksplozję. Wszyscy ludzie wyszli wtedy ze swoich domów" - powiedział mieszkaniec Abbottabadu.

Osama bin Laden zginął w amerykańskim ataku w niedzielę. Jego śmierć potwierdził w specjalnym przemówieniu prezydent USA Barack Obama.