Służby ratunkowe ujawniły więcej szczegółów na temat dramatu na rzece Moskwa w rosyjskiej stolicy. Na pokładzie statku wycieczkowego, który zatonął, byli przede wszystkim zagraniczni turyści. Jest też nowy bilans tragedii.
Dziewięć osób poniosło śmierć na skutek zatonięcia w nocy z soboty na niedzielę prywatnego statku wycieczkowego na rzece Moskwa - poinformował przedstawiciel komitetu śledczego Władimir Markin.
Jednostka zatonęła po zderzeniu z barką. Według Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, doszło do tego wkrótce po północy, prawdopodobnie w rezultacie naruszenia zasad nawigacji.
Na pokładzie statku wycieczkowego znajdowało się 16 osób. Większość pasażerów stanowili cudzoziemcy, głównie Amerykanie i Turcy. Uratowano tylko siedem osób, w tym 3 członków załogi.
Akcja ratownicza trwała całą noc.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane
Zobacz
|