Putin odbył w piątek trening z legendami radzieckiego hokeja w kompleksie sportowym "Magasport" w Moskwie i - jak piszą rosyjskie media - kilkakrotnie wbił krążek do bramki.

Reklama

Szef rosyjskiego rządu wyszedł na lód z numerem 11 w czerwono-niebieskim stroju z godłem Rosji. Wraz z nim na lodowisku pojawili się zasłużeni mistrzowie sportu z czasów ZSRR, jak np. Pawieł Bure, Wiaczesław Anisin, Wiaczesław Bykow i inni, a także prezes klubu hokejowego CSKA Wiaczesław Fetisow.

Putin, jak pisze agencja Ria Nowosti, obiecał w lutym, że nauczy się jeździć na łyżwach, a jeden z pierwszych treningów odbył w kwietniu w kompleksie sportowym na Łużnikach z finalistami zawodów dla dzieci "Złoty krążek".

Putin, posiadacz czarnego pasa w judo, lubi tego rodzaju "występy". Kamery pokazywały go trenującego judo, próbującego sił jako kierowca Formuły 1 na bolidzie Renault. W przeszłości Putin schodził też w batyskafie na dno Bajkału, zasiadał za sterami bombowca strategicznego Tu-160, zanurzał się w Morzu Barentsa na pokładzie atomowego okrętu podwodnego "Karelia", latał myśliwcem MiG-29 nad ogarniętą wojną Czeczenią i testował w ekstremalnych warunkach samochód ciężarowy Kamaz przygotowywany do startu w rajdzie Paryż-Dakar.