Dziennik Gazeta Prawana logo

Ludzie Czerwonego Krzyża odwiedzili Kadafiego

22 listopada 2011, 20:20
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
22Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża poinformował, że jego przedstawiciele odwiedzili  syna  dyktatora Libii Muammara Kadafiego, Saifa al-Islama, w więzieniu w mieście Zintan.

"Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża odwiedził dziś po południu Saifa al-Islama Kadafiego w Zintan. Wydawał się być w dobrym zdrowiu" - powiedział rzecznik organizacji Steven Anderson agencji Reutera.

Saif al-Islam, najstarszy syn Kadafiego, został zatrzymany w nocy z piątku na sobotę. Anderson odmówił podania dodatkowych szczegółów, powołując się na poufny charakter misji Czerwonego Krzyża do ośrodków odosobnienia.

39-letni Saif al-Islam poszukiwany był listem gończym przez Międzynarodowy Trybunał Karny na podstawie oskarżeń o zbrodnie przeciwko ludzkości podczas tłumienia rewolty w Libii. W niedzielę nowe władze Libii poinformowały, że syn byłego dyktatora nie zostanie przekazany MTK, lecz będzie sądzony w Libii.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj