Siedmiu lat więzienia zażądała prokuratura w prowincji Gerona na północnym wschodzie Hiszpanii dla 26-letniej pianistki, która swą grą zakłócała spokój sąsiadce - informuje w piątek dziennik "La Vanguardia".Prokuratura uznała tak surową karę za stosowną, ponieważ nadmierne natężenie hałasu spowodowały u owej sąsiadki szkody na zdrowiu psychicznym.

Reklama

Takiej samej kary prokurator zażądał dla rodziców młodej pianistki, argumentując, że to oni w 2003 roku ustawili fortepian w mieszkaniu córki w miejscowości Puigcerda, ale nie zadbali o dźwiękochłonną wykładzinę. Prokuratura ustaliła, że od 2003 roku pianistka grała przynajmniej przez pięć dni w tygodniu, w godzinach 9-13 i 14-18. Sąsiadka wniosła w końcu sprawę do sądu, ponieważ głośna muzyka doprowadziła u niej do zakłóceń snu, poirytowania i stanów lękowych.

Obrońca rodziców pianistki powiedział mediom, że postulowany przez prokuraturę wymiar kary jest niesprawiedliwy, bo przecież gry na fortepianie nie można porównać do hałasu w dyskotece, czy na lotnisku. Kariera młodej pianistki jest jednak zagrożona, zwłaszcza że oprócz kary więzienia prokurator żąda dla niej jeszcze czteroletniego zakazu gry.