Combined Systems sprzedaje najróżniejsze środki służące "kontrolowaniu tłumu", m.in. granaty z gazem łzawiącym, kajdanki. Dziennikarze informowali o znalezieniu pojemników z gazem łzawiącym tej firmy na kairskim placu Tahrir w czasie, gdy reżim obalonego później prezydenta Hosniego Mubaraka brutalnie rozprawiał się z demonstrantami.

Reklama

Amnesty International informowała w ubiegłym roku, że firma Combined Systems dostarczyła ówczesnemu rządowi egipskiemu znaczne ilości drażniących środków chemicznych i gazu łzawiącego.

Hakerzy z grupy Anonymous ogłosili, że zaatakowali Combined Systems, ponieważ jest ona dostawcą "broni wykorzystywanej do represjonowania ruchów rewolucyjnych". Twierdzą, że wykradli informacje o klientach i pracownikach tej firmy. Kierownictwo Combined Systems nie wypowiedziało się na temat hakerskiego ataku.

Anonymous jest luźno powiązaną grupą, przeprowadzającą ataki hakerskie na prywatne i publiczne instytucje. Jej ofiarami padli m.in. scjentolodzy, branża muzyczna, a nawet takie giganty finansowe jak Visa i MasterCard. Grupa ta często współdziała z ruchem Occupy Wall Street i deklaruje solidarność z prodemokratycznymi aktywistami w świecie arabskim.