Po dotarciu do Desroches załoga i pasażerowie Costa Allegry mają być ewakuowani na brzeg, a następnie przewiezieni na największą wyspę Seszeli, Mahe. Leży ona na Oceanie Indyjskim, ok. 240 km na północny wschód od Desroches.

Reklama

Dwa holowniki mają dotrzeć po południu we wtorek do wycieczkowca i odholować go do głównego portu Seszeli, Victorii, na wyspie Mahe.

Statek Costa Allegra, na którym w następstwie ugaszonego już pożaru doszło do awarii silnika i zasilania, zaczął dryfować w poniedziałek ok. 250 mil morskich od wybrzeży Seszeli. Załoga jednostki wezwała pomoc. Kapitan zapewnił przy tym, że nikomu nic się nie stało.

Na pokładzie znajduje się 636 pasażerów i 413 członków załogi. Armator jednostki, Costa Crociere, ogłosił, że wśród pasażerów są głównie Włosi i Francuzi, ale jest też dwóch Polaków.

Wycieczkowiec o długości 188 metrów w sobotę wypłynął z Madagaskaru w kierunku Mahe. Następnie miał udać się do Omanu, a później do Egiptu.

Reklama

Do tego samego armatora należy statek Costa Concordia, który uległ katastrofie 13 stycznia u brzegów wyspy Giglio w Toskanii. Zginęły wówczas 32 osoby.