Miedwiediew i Putin spotkali się w kurorcie narciarskim Krasnaja Polana, 40 km od Soczi, nad Morzem Czarnym. Rezultat (wyborów prezydenckich) jest absolutnie przekonujący. Dowodzi, że nasi obywatele mają zaufanie do kursu, którym podążało nasze państwo w ostatnich latach - oświadczył ustępujący prezydent.

Reklama

Natomiast prezydent-elekt zadeklarował, że jako osoba ponadpartyjna będzie pracować w interesie całego narodu rosyjskiego, nie bacząc na partyjne preferencje. Przekazał też, że w najbliższych dniach przystąpi do konsultacji w sprawie sformowania nowego rządu. Wcześniej Putin niejednokrotnie deklarował, że misję utworzenia nowego gabinetu zamierza powierzyć Miedwiediewowi.

Inauguracja nowego prezydenta odbędzie się 7 maja. Po zaprzysiężeniu Putin złoży dymisję dotychczasowego rządu. Formalnie - na swoje ręce. Miedwiediew i Putin przebywają w Krasnej Polanie od środy. W środowy wieczór dołączył do nich były premier Włoch Silvio Berlusconi, który przyleciał do Soczi, aby osobiście pogratulować swojemu rosyjskiemu przyjacielowi powrotu na Kreml.