Reklama

Putin uczynił to w telegramie z życzeniami skierowanym do prezydenta Bronisława Komorowskiego, obchodzącego w poniedziałek 60. urodziny. Jego fragmenty przytoczyła agencja RIA-Nowosti, powołując się na służbę prasową Kremla.

Jestem przekonany, że skuteczne wykorzystanie istniejącego potencjału współdziałania i produktywna koordynacja w sprawach międzynarodowych odpowiada interesom naszych krajów, a także stanowi czynnik utrwalania ogólnoeuropejskiej stabilności i bezpieczeństwa - napisał rosyjski prezydent.

Putin zapewnił, że strona rosyjska jest nastawiona na dalszy rozwój kontaktów w sferze handlowo-gospodarczej i kulturalno-humanitarnej, jak również w innych kluczowych dziedzinach.

Jest to pierwsza wypowiedź Putina na temat stosunków z Polską po jego powrocie na Kreml.

Życzenia Komorowskiemu przesłała w poniedziałek również prezydent Litwy Dalia Grybauskaite. Podkreśliła w nich, że dla Polski i Litwy jako sąsiadujących ze sobą krajów Unii Europejskiej i NATO ważne jest kontynuowanie współpracy i promowanie - oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu - dialogu w sprawach istotnych dla regionu i całej Europy.