Ekstradycja aresztowanego w Bilbao Polaka, poszukiwanego od 23 lat, zostanie prawdopodobnie poprzedzona procesem sądowym w Hiszpanii - poinformował Polskie Radio rzecznik Wydziału Bezpieczeństwa Kraju Basków. Poszukiwany przez Interpol Polak jest podejrzany o współudział w zabójstwie i porwaniu w 1990 roku.

Reklama

Do przestępstw wymienionych w międzynarodowym liście gończym trzeba doliczyć te dokonane przez aresztowanego na terenie Hiszpanii. Mężczyzna miał złamać prawo w Barcelonie i od lat jest ścigany także przez katalońską policję - poinformował Polskie Radio rzecznik prasowy Wydziału Bezpieczeństwa Kraju Basków. Dlatego - jak wyjaśnił - jego ekstradycja zostanie prawdopodobnie poprzedzona procesem sądowym w Hiszpanii. Rzecznik nie wykluczył, że aresztowany Polak będzie musiał odsiedzieć w hiszpańskim więzieniu chociaż część kary. Dodał, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie hiszpańskie MSW.

Tydzień temu Polak został przyłapany na drobnej kradzieży w centrum handlowym w Barakaldo pod Bilbao. Miał przy sobie fałszywe dokumenty, jego prawdziwą tożsamość policja ustaliła na podstawie odcisków palców. Został aresztowany w sobotę. Od wczoraj przebywa w więzieniu w Basauri pod Bilbao.