Władimir Putin ostrzega, że Rosja nie pozwoli Francuzom adoptować dzieci. Prezydent nie chce bowiem, by mali Rosjanie byli wychowywani przez pary homoseksualne. Zdaniem głowy państwa, nowe francuskie prawo jest sprzeczne z rosyjskimi wartościami.
Władimir Putin zasugerował, że Rosja może zmienić przepisy dotyczące adopcji rosyjskich dzieci przez francuskich rodziców. Byłaby to reakcja na przyjęcie przez Francję prawa zezwalającego na małżeństwa homoseksualne i umożliwiającego adoptowanie przez nie dzieci. Rosyjski prezydent podkreślił, że decyzja francuskiego parlamentu jest sprzeczna z tradycyjnymi rosyjskimi wartościami.
- mówił Władimir Putin na spotkaniu dotyczącym spraw dzieci.
Władze w Moskwie zabroniły już wcześniej adopcji rosyjskich dzieci przez rodziców ze Stanów Zjednoczonych. Umowa z Francją została zawarta rok temu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Tematy: Władimir Putin
Powiązane
Zobacz
|