W szpitalach pozostaje 28 rannych, przy czym stan 18 z nich określany jest jako ciężki. Spośród 18 ofiar śmiertelnych, 14 to osoby, które zginęły na miejscu. Cztery pozostałe zmarły w drodze do szpitala.

Reklama

Według świadków wypadek spowodował kierowca ciężarówki marki KAMAZ. - Mieliśmy zielone światło, a ta ciężarówka wyjechała z bocznej drogi i uderzyła w autobus. Słychać było gruchot blach i krzyk - opowiadają świadkowie. Ci, którzy jechali w tym samym czasie drogą Moskwa - Podolsk relacjonują, że pomagali rannym wydostać się z autokaru. - Tam były też dzieci, jak one strasznie krzyczały - dodają.

Siła uderzenia była tak duża, że autokar został rozerwany na dwie części. Kierowca KAMAZa przeżył - wyleciał z kabiny przez okno. Nic mu się nie stało. Jak ustaliła moskiewska policja, był on już sześciokrotnie karany za łamanie przepisów drogowych. Prokuratura wszczęła przeciwko niemu postępowanie karne.

Władze obwodu moskiewskiego podjęły decyzje o wypłaceniu odszkodowań rodzinom ofiar wypadku.

Chwilę wypadku zarejestrowała kamera wideorejestratora przejeżdżającego obok auta. Nagranie opublikowały rosyjskie media, w tym agencja RIA Novosti.

http://www.youtube.com/watch?v=WmhlsUy-j60

Władze stolicy ogłosiły poniedziałek 15 lipca dniem żałoby.

Media