Jak podkreśla rzecznik Watykanu, Federico Lombardi, papież poświęca wiele uwagi więźniom, cierpiącym i ubogim. Co dwa tygodnie telefonuje do młodych uwięzionych z Buenos Aires, gdzie wcześniej był arcybiskupem.
Przedwczoraj Franciszek otworzył w Rio oddział leczenia narkomanów w Szpitalu św. Franciszka, a wczoraj odwiedził mieszkańców faweli Varginha. Jak zaznacza Federico Lombardi, Franciszek uważa to za rodzaj misji do wypełnienia w czasie swojej pielgrzymki do Brazylii.


Reklama

Niedawno zakończyło się spotkanie papieża z młodymi na Anioł Pański. Franciszek odmówił modlitwę z balkonu Pałacu Arcybiskupiego i zaapelował o dialog między pokoleniami. Dzieci i osoby starsze budują przyszłość narodów; dzieci, bo będą kontynuować historię, osoby starsze, ponieważ przekazują doświadczenie i mądrość życia - powiedział Ojciec Święty.

Wcześniej papież wyspowiadał kilkoro młodych. Wysłuchał spowiedzi pięciorga osób - trzech chłopców i dwóch dziewcząt - pochodzących z Brazylii, Wenezueli i Włoch. Spowiedź odbyła się w parku Quinta da Boa Vista.
Wieczorem (godz.23 polskiego czasu) najważniejsze wydarzenie dzisiejszego dnia: papież poprowadzi Drogę Krzyżową na Copacabana. W nabożeństwie ma, według organizatorów, wziąć udział półtora miliona osób.