Polskie mięso wieprzowe eskportowane do Rosji będzie poddawane ścisłej kontroli. Gazeta „Moskiewskij Komsomolec” poinformowała, że powodem ma być wykrycie w partii szpiku sprowadzonego z Polski, szpiku hiszpańskiego z zakładów które nie mają prawa dostarczać go do Rosji.

Reklama

Przemycane hiszpańskie mięso - 20 ton szpiku - było ukryte za dwoma rzędami palet z zadeklarowanym towarem z Polski. Informację o tym potwierdziła również rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego w krótkim filmiku pokazującym na swojej stronie internetowej ciężarówkę ze wskazanym szpikiem . Przy otwarciu samochodu widoczna część towaru miała polskie pochodzenie pozostała hiszpańskie. Towar zatrzymano i zostanie zwrócony - poinformowała przedstawicielka rosyjskiej służby sanitarnej.

Gazeta Moskowskij Komsomolec” pisze, że teraz cała polska wieprzowina sprowadzana do Rosji będzie poddawana ścisłej kontroli. To oznacza rozładunek, sprawdzenie i ponowny załadunek mięsa.Jednak rosyjska służba nadzoru sanitarnego na razie nie wydała komunikatu o ścisłej kontroli polskiej wieprzowiny.