Oficjalny komunikat w sprawie sklonowania Chaveza pojawił sie na stronie internetowej Wenezuelskiego Ruchu Realiańskiego. Organizacja podkreśla w nim korzyści płynące z przywrócenia do życia tak charyzmatycznego lidera jak Chávez.

Reklama

Według niej były prezydent miał wiele zalet, m. in wrażliwość, współczucie, szacunek i poczucie humoru. Jego pragnienie ujrzenia bardziej humanitarnego świata sprawiło, ze w 2002 roku przyznaliśmy Hugo Chávezowi tytuł Honorowego Przewodnika naszego Ruchu - można przeczytać w komunikacie.

Polemikę w kraju wywołała takze propozycja, by klon urodziła jedna z córek Cháveza. Miałoby to dać szansę na zachowanie jak największej zgodności genetycznej.
Portale internetowe w kraju zalała fala dyskusji, zdania są podzielone. Naraze nikt z rodziny Cháveza nie wypowiedział się w sprawie polemicznej propozycji.

Ruch Realiański to organizacja, która uważa, że życie na Ziemi zostało stworzone za pomocą inżynierii genetycznej przez istoty pozaziemskie, Według ich nauki połączenie klonowania ludzi i “transferu umysłów” mogłoby zapewnić ludziom nieśmiertelność.