Władimir Putin zwrócił uwagę na to, że zbroją się państwa NATO i USA. Podkreślił, że rosyjska armia już ma nowoczesny sprzęt, ale będzie miała jeszcze nowocześniejszy.

Reklama

Zapowiedział także zabezpieczenie socjalnych potrzeb żołnierzy i studentów uczelni wojskowych. Putin mówił o armii w czasie uroczystego wystąpienia prezydenta Rosji do Zgromadzenia Narodowego.

Zgodnie z konstytucją Federacji Rosyjskiej prezydent raz w roku wygłasza przesłanie, w którym wskazuje priorytety w działaniach władz na kolejny rok. Tegoroczne przesłanie prezydent Władimir Putin rozpoczął od podkreślenia, że cały aparat urzędniczy powinien pracować dla obywateli. Gospodarz Kremla podkreślił, że w rozwoju kraju przeszkadzają: korupcja, ekstremizm i spory na tle narodowościowym.

Władimir Putin zapowiedział pomoc państwa dla szkół wyższych, strategicznych przedsiębiorstw i organizacji pozarządowych. Prezydent Rosji skrytykował rząd Dmitrija Miedwiediewa za nierzetelne realizowanie wskazań prezydenta, związanych z rozwojem państwa.

Rosja jest stabilnym, dojrzałym i dobrze uzbrojonym mocarstwem.

Putin zwrócił uwagę na to, że dzięki Rosji udało się uniknąć interwencji zbrojnej w Syrii i ustabilizować sytuację wokół programu jądrowego Iranu. - Rosja wniosła w te procesy istotny wkład. Działaliśmy twardo, w sposób przemyślany i wstrzemięźliwie. Tak powinno postępować dojrzałe i odpowiedzialne mocarstwo - oświadczył Putin.