Rosyjska Rada Federacji potępiła ukraińską opozycję i zachodnich polityków. Senatorowie w przyjętym dziś oświadczeniu ocenili wizyty przedstawicieli Unii Europejskiej w Kijowie, jako niedopuszczalne wtrącanie się w wewnętrzne sprawy suwerennego państwa. Dostało się także Ukraińcom za prowokowanie zamieszek, które mogą doprowadzić do podziału ich kraju.

Reklama

Według rosyjskich parlamentarzystów - zachodni politycy destabilizują sytuację na Ukrainie i prowokują przemoc. Rada Federacji wzywa do natychmiastowego zaprzestania, jawnego mieszania się w sprawy suwerennego państwa - można przeczytać w oświadczeniu. Rosyjski senat nie zostawił suchej nitki na ukraińskiej opozycji. W opinii senatorów wydarzenia na Ukrainie to zaplanowana próba obalenia legalnych władz.

Rada Federacji wyraziła zaniepokojenie w związku z, jak to wyrażono w oświadczeniu próbami opozycji przeciwstawienia interesów jednych regionów drugim, co podważa stabilność ukraińskiego społeczeństwa. Rosyjscy senatorowie dostrzegli w demonstracjach na Ukrainie przejawy: ksenofobii, nacjonalizmu i przemocy. Apelują więc do Ukraińców o dialog.