Jeśli okaże się, że obalony prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz miał konta w Szwajcarii, jest gotowa je zablokować. Informację przekazał agencji afp rzecznik szwajcarskiego MSZ Pierre-Alain Eltschinger. Przedstawiciel dyplomacji Szwajcarii wyjaśnił, że rząd jest gotów zamrozić wszelkie ewentualne środki Janukowycza, znajdujące się na szwajcarskich kontach.

Reklama

Nowy premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk mówił dziś o tragicznej sytuacji finansowej kraju. Jak podkreślał, kasa jest pusta, a pieniądze rozkradła ekipa Janukowycza. Premier zaznaczył, że w czasie rządów poprzedniej ekipy roztrwoniono 20 miliardów dolarów rezerw walutowych. Nie wiadomo co się stało z ponad 37 miliardami dolarów kredytów.

Po ucieczce Janukowycza, ekipa Majdanu weszła do ekskluzywnej rezydencji wykończonej marmurem i złotem. Okazało się, że prezydent żył w ogromnym luksusie, otaczając się najdroższymi przedmiotami. Na miejscu znajdują się między innymi pola golfowe, kolekcja zabytkowych obrazów oraz samochodów. W podobnych warunkach mieszkali inni bliscy współpracownicy obalonego prezydenta.