To dzień narodowego triumfu i narodowej dumy, dzień zadumy i wiecznej pamięci - powiedział prezydent Rosji. To dzień, w którym czcimy wszystkie zwycięskie siły patriotyzmu, w którym szczególnie mocno czujemy, co znaczy być wiernym ojczyźnie i jak ważna jest obrona jej interesów.

Reklama

Powinniśmy być godni dokonań naszych ojców, dziadów i pradziadów - oświadczył Władimir Putin. Podkreślił, że żelazna wola narodu radzieckiego przesądziła o losach drugiej wojny światowej.

>>>Rosji puściły nerwy wobec zachodnich sankcji i ukraińskich długów

To nasz kraj obronił Europę przed niewolą i zniszczył nazizm - mówił .

Przypominał bohaterstwo żołnierzy walczących pod Moskwą, Stalingradem, w oblężonym Leningradzie i na Łuku Kurskim. Zwycięstwo okupiono milionami ofiar i strasznymi zniszczeniami - podkreślił prezydent Rosji.

Zawsze będziemy bronić tej świętej prawdy. Nie dopuścimy, aby bohaterowie tamtej wojny zostali zdradzeni - oświadczył Putin.

Prezydent powiedział, że serca całego narodu są dziś z weteranami wojny. Nigdy was nie zawiedziemy. Będziemy bronić Rosji i jej wielkiej historii, a służbę ojczyźnie będziemy stawiać ponad wszystkim - dodał Putin.