Lokalne władze oskarżają ich o histerię, biolodzy i lekarze zapewniają zaś , że wszyscy poszkodowani zostali ukąszeni przez pająka, który od wieków żyje w Hiszpanii i nie jest groźny.

Reklama

Mieszkańcy Montequinto obawiają się, że w miasteczku zagnieździł się niebezpieczny pustelnik brunatny. Pająk jest brązowy, ma trzy pary oczu a na grzbiecie znak w kształcie skrzypiec. Biolodzy z Uniwersytetu w Sewilli przypominają, że podobny do niego pająk, zwany potocznie skrzypkiem, żyje na Wyspach Kanaryjskich i w Andaluzji, ale jego ukąszenie jest niewiele groźniejsze od komara. Pająki te lubią ciepło i wilgoć, dlatego najczęściej budują gniazda za kratkami wentylacyjnymi łazienek. - Zalecamy wszystkim, żeby zdjęli kratkę, użyli silnego środka owadobójczego a potem zakryli otwór gęstą, metalową siatką - radzi studentka biologii.

Sprawą zajął się Wydział Zdrowia Andaluzji. Lęk przed pustelnikiem brunatnym wykorzystali też informatycy, którzy stworzyli aplikację na telefon komórkowy, w której grający musi złapać i pozbyć się pająka.