Władimir Putin składa życzenia Amerykanom z okazji Dnia Niepodległości. Rosyjski prezydent wyraził nadzieję, że stosunki pomiędzy oboma krajami będą rozwijać się mimo "trudności i różnic".Stany Zjednoczone świętują dziś rocznicę swojej niepodległości i z tej okazji Władimir Putin postanowił zwrócić się z życzeniami do obywateli tego kraju.

Reklama

Prezydent Rosji życzy, by stosunki pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi skutecznie rozwijały się na stopie pragmatycznej. Jak podkreślił, obydwa kraje powinny nieść szczególną odpowiedzialność za zapewnienie stabilności i bezpieczeństwa międzynarodowego oraz współpracować w interesie nie tylko swoich obywateli, ale całego świata.

Stosunki pomiędzy oboma krajami od wielu miesięcy są bardzo chłodne. Waszyngton nie ma ambasadora w Moskwie od lutego. Od początku kryzysu ukraińskiego prezydent Putin i rosyjska prasa wielokrotnie oskarżali USA o destabilizację sytuacji na Ukrainie. We wtorek rosyjski przywódca powiedział, że Waszyngton szantażował Europę, aby ta zawiesiła swoją współpracę gospodarczą z Moskwą. Politykę USA nazwał krótkowzroczną i opartą na ideologii.