Petro Poroszenko powiedział, że w ciągu dwóch miesięcy walk udało się stworzyć zdolną do zwycięstw armię. Obecnie stosuje ona nową taktykę, która pozwoliła - na przykład - zdobyć Dzierżyńsk bez nadzwyczajnych strat osobowych.

Reklama

Prezydent przekazał Gwardii Narodowej czołgi, wozy opancerzone i broń. Zapewnił, że każdy, kto teraz idzie służyć do wojska, będzie w pełni wyposażony, w nowym mundurze i sprawdzonych kamizelkach kuloodpornych.

Na wschodzie Ukrainy cały czas trwają walki. Żołnierze są już na przedmieściach Gorłówki pod Donieckiem. Wojskowi zbliżają się też do Ługańska. Trwa bitwa o Perwomajsk.

W związku z działaniami wojennymi zawieszono kursowanie pociągów do Ługańska. Miasto zostało odcięte od prądu, ponieważ separatyści zniszczyli jedną ze stacji transformatorowych.

Wojskowi, którzy walczą przy granicy z Rosją, mówią, że są ostrzeliwani nie tylko przez terrorystów, ale także przez Rosjan. Nie odpowiadają ogniem, ponieważ boją się, że będzie to uzasadnienie otwartej interwencji zbrojnej.

Reklama