- Jeśli ktokolwiek zastanawiał się, co na Kremlu myślą sobie teraz o Ameryce, jeden z polityków obnażył właśnie swoje odczucia, wrzucając na Twittera zdjęcie pokazujące "różne wartości" wyznawane przez przywódców obu krajów - napisał "The Independent", który z zalewu twittów poświęconych sytuacji na Ukrainie wyłowił ten zamieszczony przez Dmitrija Rogozina.

Reklama

Zdjęcie, które pojawiło się na profilu wicepremiera Rosji, to sklejka fotografii Władimira Putina i Baracka Obamy. Ten pierwszy głaszcze młodego lamparta, drugi zaś trzyma małego białego psa. A wszystko to podpisane: Mamy inne wartości i sojuszników.

Zdjęcie Władimira Putina z dzikim kotem wpisuje się w trend prezentacji rosyjskiego przywódcy: jako macho uprawiającego przeróżne sporty i lubiącego kontakt z nieokiełznaną naturą. Widzieliśmy już prezydenta Rosji w batyskafie, nurkującego, pływającego w Jeniseju i oczywiście ćwiczącego judo.

Sam Rogozin zaś wielokrotnie prowokował na Twitterze. W grudniu ubiegłego roku zamieścił życzenia noworoczne dla członków NATO, które zilustrował zdjęciem świętego Mikołaja i żołnierzy stojących na tle rakietowego pocisku balistycznego międzykontynentalnego zasięgu (ICMB) RS-12M1 Topol-M, zdolnego przenosić głowice nuklearne.

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama