Organizatorzy kampanii "Tak" dla niepodległości rozesłali w ostatnich dniach ponad 2 i pół miliona ulotek i zamówili plakaty na 300 bilbordach. Kampanię "Nie" stać było tylko na półtora miliona ulotek i 200 bilbordów. Prasa przypisuje to lepszej organizacji finansów obozu niepodległościowego.

Reklama

Obóz "Razem Lepiej", którego przewaga stopniała w ostatnich dwóch tygodniach, chwycił się więc wczoraj nowego sposobu, obiecując Szkotom znacznie większe uprawnienia ich parlamentu, włącznie ze ściąganiem podatków. Prezentując tę propozycję były premier labourzystowski Gordon Brown powiedział BBC: To są przyrzeczenia wykute w kamieniu, ważne nie tylko dla Szkocji, ale dla przyszłości Zjednoczonego Królestwa.

Lider Szkockiej Partii Narodowej, Alex Salmond przypomniał jedak, że rok temu rząd w Londynie zastanawiał się nad taką ofertą, ale ją odrzucił, wierząc w łatwe zwycięstwo w referendum. To obraża inteligencje Szkotów, odgrzewać te propozycje teraz w ostatnich momentach kampanii - powiedział Alex Salmond BBC.

CZYTAJ TAKŻE: Ameryka się rozpadnie? Teksascy nacjonaliści chcą pójść w ślady Szkocji>>>