Według oficjalnego komunikatu, George Bush senior miał kłopoty z oddychaniem. Dlatego wezwano karetkę, która zabrała go do Szpitala Metodystów w Houston.

Reklama

Podobno były prezydent Stanów Zjednoczonych czuje się już dobrze. Lekarze postanowili jednak na wszelki wypadek pozostawić go na obserwacji.

George Bush senior ma 90 lat. Jest najstarszym żyjącym byłym prezydentem i wiceprezydentem USA. Bush ma od dawna problemy zdrowotne. Kilkakrotnie trafiał do szpitala - z powodu nadczynności tarczycy, nieregularnej pracy serca a ostatnio z powodu chronicznego kaszlu i zapalenia oskrzeli. Były prezydent porusza się na wózku inwalidzkim. Jednak swoje niedawne 90-te urodziny po raz kolejny uczcił skokiem na spadochronie.

George H.W. Bush sprawował urząd w latach 1989-1993. Wcześniej przez osiem lat był wiceprezydentem. Jest ojcem George'a W. Busha, który zasiadał w Białym Domu w latach 2001-2009 oraz Jeba Busha, byłego gubernatora Florydy, wymienianego jako potencjalny kandydat Republikanów w wyborach prezydenckich w 2016 roku.