Dziennik "New York Times" ostrzega, że rozpoczęcie przez Stany Zjednoczone dostaw uzbrojenia na Ukrainę może doprowadzić do zaostrzenia konfliktu. Gazeta namawia jednak do większego wsparcia Kijowa oraz zaostrzenia sankcji wobec Moskwy.

Reklama

New York Times nie ma wątpliwości, że Władimir Putin zwiększył w ostatnim czasie wsparcie dla separatystów i wznowił wojnę. Gazeta zauważa, że państwo Ukraińskie jest tak słabe, że nie ma środków militarnych by skutecznie przeciwstawić się wspieranym przez Moskwę rebeliantom. New York Times podkreśla, że Stany Zjednoczone i Europa powinny zwiększyć wsparcie dla Ukrainy i rozważyć zaostrzenie sankcji wobec Moskwy.

Jednak rozpoczęcie dostaw uzbrojenia może otworzyć nowy, niebezpieczny etap konfliktu. To może się nawet spodobać Panu Putinowi ponieważ "potwierdzi" to jego propagandę o agresji Zachodu - napisano w komentarzu redakcyjnym. New York Times przyznaje, że polityka sankcji wobec Moskwy nie przynosi oczekiwanych rezultatów i zachęca Waszyngton oraz ich sojuszników do poszukiwania nowych sposobów by zmusić Rosję do poważnych negocjacji.

ZOBACZ TAKŻE: MSZ przestrzega przed pobytem na wschodzie Ukrainy>>>