Dziennik Gazeta Prawana logo

Meksyk: Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Zginęło 20 osób

14 lutego 2015, 09:52
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Miejsce katastrofy
Miejsce katastrofy/PAP/EPA
Tragiczny w skutkach wypadek na przejeździe kolejowym w Meksyku. Co najmniej 20 osób zginęło, a 22 zostały ranne, gdy w pełen ludzi autobus, którego kierowca zignorował czerwone światło, uderzył rozpędzony pociąg towarowy.

Według lokalnej prasy, autobusem przeznaczonym dla 40 pasażerów podróżowało około 60 osób.

Rozbit autokar na miejscu katastrofy

Do wypadku doszło w północnym Meksyku w stanie Nuevo Leon, w pobliżu amerykańskiej granicy. 6 lat temu, w podobnym wypadku w tym samym meksykańskim stanie zginęło 18 osób.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj