PAP Archiwalny
PAP Archiwalny
PAP Archiwalny / naumov oleg

Według szwajcarskich mediów, partnerka Putina, 31-letnia Alina Kabajewa, urodziła dziecko w jednej ze tamtejszych klinik. Część mediów spekuluje, że może to być powód "zniknięcia" rosyjskiego prezydenta z przestrzeni publicznej w ostatnich dniach.

Reklama

Jednak, jak pisze gazeta "Corriere del Ticino", mimo porodu swojej partnerki Władimir Putin nie pojawił się w Lugano, największym mieście włoskojęzycznego kantonu Tessyn. Według gazety, Alina Kabajewa urodziła córkę w klinice świętej Anny.

Do porodu miało dojść kilka tygodni temu, więc jak twierdzą źródła dziennika, nie ma to związku z brakiem oficjalnych wystąpień Putina.

Innego zdania jest jednak największy szwajcarski tabloid "Blick". Według niego, rosyjski prezydent i jego partnerka zarezerwowali nawet dwa pokoje w klinice w Lugano - jeden dla Kabajewej, a drugi dla Putina i jego ochrony. Pokoje były zajęte przez kilka dnia na początku tego tygodnia, jednak zostały już zwolnione.

Wybór tego szpitala miał polecić Putinowi jego przyjaciel, były premier Włoch Silvio Berlusconi. W klinice świętej Anny w Lugano rodziła jego córka Barbara.

Nowo narodzone dziecko ma być trzecim w związku Putina z Kabajewą. Para ma także syna Dmitrija, urodzonego w 2009 roku, a także 3-letnią córkę.