Czterej zatrzymani są podejrzani o związki z Prawdziwą IRA, rozłamową organizacją, powstałą na znak protestu przeciwko porozumieniu pokojowemu w Irlandii Północnej. Irlandzka policja Garda aresztowała ich w hrabstwach Louth i Wexford. Przeszukano 20 lokali, skonfiskowano materiały wybuchowe i broń, a wojskowi saperzy rozbroili bomby znalezione w trzech miejscowościach.

Reklama

Dwaj pozostali aresztowani to członkowie najgroźniejszej rozłamowej organizacji republikańskiej, IRA Kontynuacja, ujęci z bronią i materiałami wybuchowymi w samochodzie.

W przyszłym tygodniu wizytę w Republice Irlandzkiej rozpocznie książę Karol. W programie jego podróży są odwiedziny w miejscu, gdzie w 1979 roku zginął Lord Mountbatten - jego wuj i mentor w latach młodości.

Padł on ofiarą wybuchu bomby ukrytej na jachcie podczas rejsu wzdłuż atlantyckiego wybrzeża Irlandii. Hrabia Mountbatten, kuzyn królowej, był podczas II Wojny Światowej głównodowodzącym sił alianckich w Indiach i Birmie, a po wojnie ostatnim gubernatorem generalnym Indii.