Dziennik Gazeta Prawana logo

Samobójczy zamach na konwój w Afganistanie

17 maja 2015, 09:44
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Samobójczy zamach na konwój w Afganistanie
Shutterstock
W zamachu na wojskowy konwój w Kabulu zginęły co najmniej dwie osoby, a kilkanaście zostało rannych. Zamachowiec-samobójca zdetonował ładunek w pobliżu lotniska stolicy Afganistanu.

Do eksplozji doszło podczas porannego szczytu komunikacyjnego na jednej z głównych tras prowadzących do lotniska. Jak poinformował rzecznik lokalnej policji, zamachowiec przy użyciu samochodu-pułapki zaatakował konwój samochodów, należących do międzynarodowych sił EUPOL.

W wyniku wybuchu zostały zniszczone trzy samochody, w tym jeden jadący w wojskowej grupie.

Na razie nie wiadomo, kto odpowiada za przeprowadzenie zamachu.

Misja EUPOL działająca od 2007 roku z ramienia Unii Europejskiej ma na celu szkolenie i wsparcie policji w Afganistanie. Jej oddziały nie uczestniczą w czynnościach operacyjnych, ograniczając swoje działania do doradztwa lokalnej policji. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj