Brytyjska policja zatrzymała jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców przez polski wymiar sprawiedliwości - informuje RMF FM. Piotr Kupiec wpadł w Londynie i wkrótce zostanie przekazany polskim władzom - w 2008 sąd wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Prokuratura podejrzewa, że mężczyzna - znany pseudokibic Wisły Kraków - zabił w 2007 nożem kibica kieleckiej Korony i ciężko ranił drugiego. Bójka między kibolami zaczęła się po meczu warszawskiej Legii z Wisłą.

Reklama

Tymczasem Krzysztof Rutkowski mówi RMF FM, że londyńska policja zatrzymała zupełnie innego mężczyznę. Właściciel biura detektywistycznego twierdzi, ze zgłosiła się do niego matka Piotra Kupca, która twierdzi, że to nie jej syn trafił w ręce funkcjonariuszy. - Nie zgadza się dokładna data urodzenia, niezgodne są imiona rodziców zatrzymanego. Dysponujemy także fotografiami tych mężczyzn - to dwie zupełnie różne osoby - tłumaczy Rutkowski w rozmowie z rozgłośnią.

Jak ustalił nasz dziennikarz, są poważne podejrzenia, że doszło do pomyłki. Do Krzysztofa Rutkowskiego zgłosiła się matka zatrzymanego mężczyzny, która twierdzi, że jej syn to nie poszukiwany Piotr K.

Nie zgadza się dokładna data urodzenia - zgodny jest tylko rok urodzenia, niezgodne są imiona rodziców zatrzymanego i poszukiwanego. Dysponujemy również zdjęciami osoby zatrzymanej i osoby poszukiwanej - są to dwie różne osoby - wyliczał Rutkowski w rozmowie z Markiem Balawajdrem.Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zamieszanie-wokol-zatrzymania-polaka-w-londynie-brytyjczycy-,nId,1848953#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Jak ustalił nasz dziennikarz, są poważne podejrzenia, że doszło do pomyłki. Do Krzysztofa Rutkowskiego zgłosiła się matka zatrzymanego mężczyzny, która twierdzi, że jej syn to nie poszukiwany Piotr K.

Nie zgadza się dokładna data urodzenia - zgodny jest tylko rok urodzenia, niezgodne są imiona rodziców zatrzymanego i poszukiwanego. Dysponujemy również zdjęciami osoby zatrzymanej i osoby poszukiwanej - są to dwie różne osoby - wyliczał Rutkowski w rozmowie z Markiem Balawajdrem.Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zamieszanie-wokol-zatrzymania-polaka-w-londynie-brytyjczycy-,nId,1848953#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefo