Dziennik Gazeta Prawana logo

Wypadek Pendolino w Czechach. Jest areszt dla polskiego kierowcy

24 lipca 2015, 14:20
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Polak spowodował katastrofę pociągu pendolino w Studence w Czechach
Polak spowodował katastrofę pociągu pendolino w Studence w Czechach/PAP/EPA
Areszt dla polskiego kierowcy w Czechach. Sąd w Nowym Jiczynie zdecydował, że mężczyzna, który we środę doprowadził do zderzenia swojej ciężarówki z pociągiem Pendolino, pozostanie w areszcie 48 godzin. W wyniku katastrofy zginęły trzy osoby, a ponad dwadzieścia zostało rannych.

W zależności od tego, jak będzie przebiegać policyjne śledztwo, w najbliższym czasie sędzia zdecyduje, czy areszt zostanie przedłużony czy też kierowca będzie mógł odpowiadać z wolnej stopy.

Konsul generalny Rzeczpospolitej w Ostrawie Anna Olszewska powiedziała Polskiemu Radiu, że służby dyplomatyczne są w ciągłym kontakcie z czeskim wymiarem sprawiedliwości.

Przypomniała też, że okoliczności wypadku są dość jednoznaczne. Z jednej strony, kierowca był trzeźwy, z drugiej jednak dokonał najgorszego możliwego w tej sytuacji wyboru - wjechał na strzeżony przejazd kolejowy w czeskiej miejscowości Studenka w momencie, kiedy rozpoczęło się opuszczanie szlabanów.

W samochód, który utknął między zaporami uderzył pociąg Pendolino jadący z prędkością około 160 kilometrów na godzinę.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj